Yazılar

Danışmanlık AlanlarıBireysel Danışmanlık

izmir psikologKişi, hayatı ile ilgili bir sorun algılar. Bu sorunu önce kendi kaynaklarıyla çözmeye çalışır. İçine döner, muhakeme yapar, eski yöntemleri düşünür ve varolan sorunu çözmeye çalışır. Bir tanıdığına danışır, fikir alır. Eğer sorun çözülürse hayatına kaldığı yerden devam eder. Uyguladığı tüm yöntemlerin yeterli olmadığı durumlarda ise yaşam kalitesi düşer ve mutsuz olur. Böyle bir durumda kişinin iyi olması için mutlaka profesyonel bir destek alması gerekir. Alınan psikolojik destek ile sorun çözülür ve birey daha kaliteli bir hayat yaşar.

Çalışma Alanları  

Aşk ve Çatışmalar, İlişki Sorunları, Özgüven Sorunları, Karar Verme, Kişisel Gelişim, İş Sorunları, Öfke Yönetimi, Yaşam Koçluğu

                                                                   


Aile ve Çift Danışmanlığı

                                     
izmir aile terapisi
İki farklı dünyanın birleşmesi, beraberinde sorunlarını da getirmektedir. Bu sorunlar sürekli karşılaşılan türden olabileceği gibi bazen de çok ciddi bir şekilde birlikteliği bozacak düzeye ulaşmaktadır.

Çalışma Alanları

Evlilik Öncesi Danışmanlık, Aile İçi İletişim, Sağlıklı Boşanma, Evlilik Danışmanlığı


Çocuk ve Ergen Danışmanlığı
izmir çocuk terapisi

Çocuklarımız bizim çok sevdiğimiz, değer verdiğimiz, üzerine titrediğimiz varlıklarımız. Onlarla ilgili, ters giden bir şeyler olduğunu hissettiğimiz/gördüğümüz/duyduğumuz anda hemen bu sorunu çözmek için bir arayışa gireriz. Yaşadığı sorunun kaynağını araştırır, onunla konuşmaya çalışır ve çözmek isteriz. Yaptığınız birçok şeye rağmen sorun devam ediyorsa çözüm için diğer yöntemlere başvururuz. Çocuklarımız için tüm çözüm yollarını deneriz. Bunlardan biri de psikolojik destek hizmetidir.


Çalışma Alanları

Okul Sorunları, Özgüven Sorunları, Öfke Kontrolü, Arkadaş İlişkileri, Mesleki Danışmanlık